Nabór na rachmistrzów wydłużony - to już ostatnia szansa

2021-02-16 0:15 mżet
Spis powszechny
Autor: pixabay.com

Poszukiwania wciąż trwają a zgłaszać można się jeszcze tylko dziś (16.02). Chodzi o nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. W tym roku Gminny Komisarz Spisowy potrzebuje 26 rachmistrzów, którzy dokonają spisu ludności i mieszkań na terenie Łomży.

Już 1 kwietnia  w Łomży, i w całym kraju, ruszy powszechny spis ludności i mieszkań. To obowiązek, który obywatele RP muszą wypełnić raz na 10 lat. Jednak spis nie uda się bez rachmistrzów, na który wciąż trwa nabór. W 2021 roku na terenie Łomży ma działać 26 "spisowych". Osoby zainteresowane taką formą obywatelskiego zaangażowania (i dodatkowym zarobkiem) mogą zgłaszać swoje kandydatury jeszcze tylko dziś (16.02).

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki: mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią,  posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe - czytamy na stronie Ratusza.

Dokumenty można składać osobiście w siedzibie urzędu, albo drogą elektroniczną. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl