Na Starym Rynku w Łomży powstaje mural

i

Autor: fot. Prezydent Mariusz Chrzanowski

CIEKAWOSTKA

Na Starym Rynku w Łomży powstaje mural

2023-05-25 15:49

Mural w stylu Banksy'ego będzie gotowy już niebawem. Dziś (25.05) ekipa muralistów rozpoczęła nad nim prace. Malowidło będzie nawiązywało do Hanki Bielickiej. Szczegóły poniżej.

Prace inwestycyjne w sercu Łomży zostały zakończone już kilka miesięcy temu, ostatni etap prac dotyczył budowy i uruchomienia fontanny. Natomiast na wiosnę władze miasta planowały dodatkowe "dopieszczenie" starówki. Miało ono obejmować, między innymi, dodatkową zieleń i mural na filarach jednej z kamienic.

Mural w stylu Banksy'ego

Dziś (25.05) muraliści rozpoczęli prace nad malowidłem na filarach kamienicy przy ulicy Farnej od strony Starego Rynku. Mural, jako dopełnienie rewitalizacji łomżyńskiej starówki, ma nawiązywać do Hanki Bielickiej.

Miasto, spośród kilku propozycji grafików, wybrało dziewczynkę z różanymi kapeluszami. Bo właśnie z miłości do kolorowych kapeluszy słynęła Łomżynianka - Hanka Bielicka.

Stylistycznie malowidło będzie nawiązywało do prac znanego ulicznego artysty- banksy'ego.

Mural przy Galerii pod Arkadami ma być gotowy jutro (26.05) w południe.

Jeszcze w tym roku w Łomży mają pojawić się kolejne murale - jeden z nich na pewno powstanie na schodach muszli koncertowej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE