Za oddanie krwi można będzie dostać sadzonkę!

i

Autor: mszzz/Łomża. Za oddanie krwi można będzie dostać sadzonkę!

AKCJA

Łomża. Za oddanie krwi można będzie dostać sadzonkę!

2023-04-26 14:08

To będzie kolejna wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Osoby, które podzielą się swoją krwią w wybranych miejscach w Podlaskiem, dostaną sadzonki drzewek.

Sadzonka za krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku organizuje kolejną wspólną akcję z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku. Osoby, które jutro (27.04) w wybranych miastach w regionie, zdecydują się na podzielenie się swoją krwią lub jej składnikami - otrzymają sadzonkę drzewka.

Dla niektórych może to być zachęta do tego, by po raz pierwszy oddać krew albo zdecydować się po raz kolejny i przy okazji dostać nie tylko wolne, ekwiwalent kaloryczny, ale i sadzonkę drzewka.

Akcja odbędzie się 27 kwietnia w siedzibie głównej w Białymstoku i w Terenowych Oddziałach w Łomży, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i w Suwałkach. Krew w Łomży oddaje się w terenowym oddziale znajdującym się przy Szpitalu Wojewódzkim.

Przypomnijmy, że między innymi w Łomży odbywały się już akcje pod nazwą "Choinka dla życia". Wtedy dawcy, po oddaniu krwi, dostawali choinkę na święta.

Jakiej krwi w regionie potrzeba najbardziej?

W tej chwili najbardziej pożądaną grupą krwi w Podlaskiem jest O RH-, ale potrzeba także krwi grup: 0 Rh+, B Rh- i B Rh+. Pozostałe grupy są na razie w zapasie.

Sonda
Czy oddawałeś/aś kiedyś krew?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE