Łomża. Od 1.04 zapłacimy więcej za egzaminy na prawo jazdy

i

Autor: fot. pixabay.com/Łomża. Od 1.04 zapłacimy więcej za egzaminy na prawo jazdy

PRAWO JAZDY

Łomża. Od 1.04 zapłacimy więcej za egzaminy na prawo jazdy

2023-03-31 14:37

Od jutra zaczną obowiązywać nowe stawki za egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy. Ile przyszli kierowcy zapłacą za egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży? Szczegóły w artykule.

Radni sejmiku województwa zdecydowali, że od 1 kwietnia 2023 roku stawki za egzaminy na prawo jazdy w Podlaskiem będą wyższe.

Ile dokładnie za egzaminy zapłacą przyszli kierowcy?

Za egzamin teoretyczny przyszli kierowcy zapłacą 50 złotych - wcześniej było 30 złotych. Natomiast stawki za egzaminy praktyczne będą średnio o 40 złotych wyższe.

Kategorie: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T - 200 złotych.

Kategorie: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E - 250 złotych.

Podwyżka była konieczna, bo stawki nie były podnoszone od 10 lat - tak stwierdził Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego. Zwiększenie stawek za egzaminy jest spowodowane m.in. rosnącymi kosztami paliwa i eksploatacji pojazdów.

Nowe stawki za egzaminy na prawo jazdy będą obowiązywać od 1 kwietnia 2023 roku.

Sonda
Czy za takie zachowanie powinno być odbierane prawo jazdy?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE