Nowy punkt szczepień w województwie podlaskim czeka na chętnych

2021-10-14 8:25
Łomża. Nowy punkt szczepień w Galerii Veneda
Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku Łomża. Nowy punkt szczepień w Galerii Veneda

Od środy, 13 października, do grona punktów szczepień Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w których niewymagana jest wcześniejsza rejestracja, dołącza punkt w Galerii Veneda w Łomży. Na osoby chętne do zaszczepienia się czeka w godzinach 12-18.

Podlaski Urząd Wojewódzki przypomina, że na chętnych do szczepień przeciw COVID-19 czeka ponad trzysta punktów szczepień w całym regionie. Od 13 października do ich grona dołączył kolejny mieszczący się w Galerii Veneda w Łomży. Skorzystanie z niego nie wymaga wcześniejszej rejestracji - można to zrobić przy okazji zakupów.

- Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła, szczególnie na tle innych regionów Polski - przypomina - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń i liczby pacjentów w szpitalach. Miesiąc temu tygodniowo mieliśmy 260 zakażeń koronawirusem, dzisiaj to wynik dzienny. 13 września w szpitalach było ponad 60 pacjentów, dziś jest ich ponad 5 razy więcej. To nie napawa optymizmem. Dlatego stale apelujemy do mieszkańców, aby o ile jest to możliwe, skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Łomża. Nowy punkt szczepień w Galerii Veneda - godziny otwarcia

Szczepienia w nowym punkcie wykonują profesjonalne zespoły z Grupy Ratowniczej Nadzieja i Szpitala Ogólnego w Kolnie. Wystarczy zgłosić się do punktu z dowodem osobistym, wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia oraz przejść kwalifikację lekarską. Medycy czekają w środy i czwartki od godz. 12 do 18.

Pozostałe podobne punkty PUW w regionie to:

  • punkt w Centrum Handlowym Alfa w Białymstoku (ul. Świętojańska 15, poziom +2), który działa od poniedziałku do soboty w godz. 15 - 19;
  • punkt w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku (ul. gen, Andersa 40, boks nr 321) działający w środy i piątki w godz. 7 - 11 i w soboty w godz. 7 - 13;
  • punkt kontenerowy przy Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach (ul. Legionów Piłsudskiego 3) działający od wtorku do piątku w godz. 13 - 16 i w soboty od 10 do 14.

Według oficjalnych statystyk w województwie podlaskim wykonano do tej pory 1 086 269 szczepień - w pełni zaszczepionych jest ok. 41% mieszkańców. W Łomży - 43,1%, w powiecie łomżyńskim - 33%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE