Łomża: Niewybuch przy ul. Wiejskiej. Akcja saperów w Łomży jest już zakończona

2020-07-27 15:06 od a do z
granat
Autor: pixabay.com

Prowadzone w Łomży prace ziemne dość często serwują takie niespodzianki. Przy ulicy Wiejskiej w Łomży robotnicy natknęli się na granat moździerzowy, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Mieszkańcy ulicy Wiejskiej zostali postawieni na nogi. Służby poinformowały o koniecznej ewakuacji, w związku ze znalezionym przez robotników niewybuchem.

Właśnie zakończyły się czynności w związku z podjęciem przez saperów niewybuchu na ulicy Wiejskiej w Łomży. Do momentu przybycia saperów z Orzysza, znaleziony przez robotników granat moździerzowy zabezpieczamy był przez funkcjonariuszy z KMP Łomża. Decyzją dowódcy saperów ewakuowani byli mieszkańcy pobliskich bloków w promieniu ok. 300 m. Było to około 150 osób.- przekazuje Urszula Brulińska z KMP Łomża.

Akcja przebiegła sprawnie i granat został wywieziony do Orzysza. Przypomnę, że niedawno w Łomży przy remoncie ulicy 3 maja również znaleziono niewybuch. Wtedy także zarządzono ewakuację okolicznych mieszkańców, którzy po wywiezieniu ładunku z miasta mogli wrócić do swoich domów.

Pamiętajcie, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.