ŁKS 1926 Łomża

Autor: ŁKS 1926 Łomża

ŁKS 1926 Łomża rozgromił przeciwnika! Wysoka wygrana na rozpoczęcie nowego sezonu

2020-08-10 12:09

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego rozpoczęli nowy sezon rozgrywek piłkarskich od wysokiej wygranej! Mecz z drugim zespołem Wigier Suwałki zakończył się wynikiem 5:1!

To była bardzo udana inauguracja nowego sezonu podopiecznych Roberta Speichlera. "Ełkaesiacy" już w pierwszym meczu pokazali, o co i jak chcą walczyć w nowym sezonie IV ligi. Inauguracyjne spotkanie na Stadionie Miejskim w Łomży przyniosło naszej drużynie komplet punktów.

Już po pierwszych dwóch minutach spotkania biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. W 2 minucie meczu piłkę w bramce umieścił Łukasz Korzeniecki. Na następnego gola nie trzeba było długo czekać - celnym strzałem po 6 minutach gry pochwalił się Łukasz Wojno.

Trzecia bramka padła niedługo później - 10 minuta należała do Tomasza Brzozowskiego, a po 20 minutach spotkania ŁKS prowadził już 4:0. Czwartego gola dla naszej drużyny zdobył Mateusz Jastrzębski. Parę minut później to rywal doszedł do głosu, w 25' jedynego gola dla Wigier II Suwałki strzelił Sebastian Zackiewicz.

Ostateczny wynik 5 do 1 ustanowił Kamil Tomczyk. To po jego strzale w 43 minucie spotkania wiadomo było, że łomżyńska drużyna nie da sobie już wydrzeć zwycięstwa w tym meczu. Tak też się stało, mimo że tempo gry w drugiej połowie spotkania spadło, a nasi piłkarze już nie stwarzali tak dużego zagrożenia pod bramką rywala.

Wygrana i komplet punktów po pierwszej kolejce dały Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu 2 miejsce w IV lidze podlaskiej. Na czele tabeli znalazła się Krypnianka Krypno. Czy to dobry prognostyk na nowy sezon i nasza drużyna awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej? Mamy taką nadzieję! Następne starcie już 15 sierpnia. ŁKS, tym razem na wyjeździe, zmierzy się z MKS-em Mielnik.