"Lew i Ptak" debiutuje w łomżyńskim teatrze. Nowa premiera w TLiA

2020-06-25 23:31 mżet
Lew i Ptak
Autor: Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Po niemal trzymiesięcznej przerwie Teatr Lalki i Aktora w Łomży ponownie zagra spektakl na żywo. Już w najbliższą sobotę (27.06) mieszkańcy Łomży będą mogli obejrzeć premierowy spektakl w reżyserii Kata Csató pt. "Lew i Ptak".

Epidemia koronawirusa "zamknęła" łomżyński teatr niemal na trzy miesiące. Tuż przed zakończeniem sezonu artystycznego TLiA w Łomży przygotował sporą niespodziankę dla swoich widzów. Już w najbliższą sobotę (27.06) mali i trochę więksi mieszkańcy Łomży będą mogli obejrzeć na deskach naszego teatru premierowy spektakl pt. "Lew i Ptak". To jedna z trzech zapowiadanych na ten sezon premier.

Sztuka w bardzo symboliczny sposób opowiada o przyjaźni i tolerancji. Zachodni styl realizacji również nie pozostaje obojętny oczom widza: podczas spektaklu nie padnie ani jedno słowo. Całość jest realizowana za pomocą wyłącznie obrazów, a przekaz trwale zapisuje się w sercach odbiorców.

Pewnego dnia samotny Lew znajduje rannego Ptaka i tak właśnie rozpoczyna się ich niezwykła relacja. To intymna, pozbawiona słów, a bogata w formie poetycka opowieść o przyjaźni i tolerancji. Dla rodziców czy dzieci to możliwość opowiedzenia tej historii własnymi słowami. Choć zasadnicze fakty pozostają niezmienne: Lew odnajduje rannego Ptaka, zajmuje się nim, zostają przyjaciółmi, a następnie muszą się rozstać, by ponownie siebie odnaleźć - czytamy na stronie Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Premierowy spektakl będzie wystawiany już w najbliższą sobotę (27.06) o godzinie 17.