Jesienne kino plenerowe już czeka. Wystarczy odpalić silnik i jechać przed PWSiIP

2020-09-08 22:22 mżet
Kino samochodowe wraca do Łomży
Autor: UM w Łomży

Letnie seanse w kinie samochodowym cieszyły się w Łomży sporym zainteresowaniem, dlatego władze Łomży zdecydowały kontynuować wakacyjny projekt, ale w jesiennych barwach. W Łomży ponownie ruszyło kino samochodowe, a na ekranie króluje kino skandynawskie. Nie brakuje też nowości dla najmłodszych kinomanów.

Kinomani z Łomży nie będą się nudzić - przez najbliższe DWA miesiące filmowych emocji nad Narwią nie zabraknie. Po sukcesie plenerowych wakacyjnych seansów do Łomży wraca kino samochodowe, tyle, że nie letnie, a jesienne. Na parkingu przy PWSIiP w każdą wrześniową i październikową sobotę na filmolubnych czekać będą prawdziwe perełki. Nie zabraknie też ciekawych propozycji dla najmłodszych kinomanów - to o 19:30 we wrześniowe soboty. 

Wrześniowy repertuar obfitować będzie głownie w projekcje skierowane do dzieci i młodzieży oraz w nieznane szerszej publiczności kino skandynawskie nacechowane spokojną, realistyczną fabułą z elementami północno-europejskiego humoru. Nie zawiodą się również miłośnicy batalistyki, a to za sprawą estońsko-fińskiego dramatu wojennego 1944, ukazującego bratobójcze walki Estończyków wcielonych do wojska Hitlera i Stalina. Seanse październikowe, to kino grozy skierowane do osób o mocnych nerwach  - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Za nami już inauguracyjny jesienny seans, a w najbliższą sobotę dwa kolejne: o 19:30 "Śnieżka i fantastyczna siódemka" dla najmłodszych kinomanów, a o 21:30 coś dla dorosłych: owoc artystycznej współpracy  Szwecji, Niemiec i Danii w filmie  "Kobieta w klatce".