Jak ma wyglądać "nowy" Stary Rynek w Łomży? Można zgłaszać swoje pomysły

2020-07-31 17:18 mszzz
Stary Rynek w Łomży
Autor: mszzz

Remont łomżyńskiej starówki trwa, ale ostateczny kształt serca naszego miasta może zależeć od mieszkańców. Łomżanie mogą podzielić się swoimi pomysłami dotyczącymi wyeksponowania wykopalisk na Starym Rynku!

Jak wyeksponować to, co udało się znaleźć podczas prac archeologicznych na Starym Rynku w Łomży? Jak połączyć odkrytą historię Łomży z teraźniejszą funkcją rynku? Każdy, kto ma na to jakikolwiek pomysł, może wziąć udział w konsultacjach społecznych. Pomysły można zgłaszać mailowo albo tradycyjnie w formie papierowej.

Swoje uwagi można przesłać na adres stary.rynek@um.lomza.pl lub zostawić w Urzędzie Miejskim w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Rewitalizacja Starego Rynku”.

Na podstawie pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców później przedstawiony zostanie zmodyfikowany projekt. Jego prezentacja odbędzie się na spotkaniu z mieszkańcami pod koniec sierpnia. Co właściwie może pozostać do wglądu dla obecnych i przyszłych mieszkańców miasta i turystów? Do czego udało się dokopać archeologom?

Odsłonięto większość kamiennych reliktów budynku Ratusza z XV wieku i dobudowanej w XVI wieku południowo – wschodniej części, pod którą znajdują znacznie starsze drewniane relikty wcześniejszej towarzyszącej zabudowy rzemieślniczej i gospodarczej. W części południowo – zachodniej widać ceglane relikty najprawdopodobniej wspominanej w źródłach pisanych oberży, a w pobliżu budynków murowanych odsłoniono dwie drewniane studnie oraz dwa murowane zbiorniki na wodę - przekazuje Łukasz Chełchowski z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Mieszkańcy swoimi pomysłami mogą się dzielić tylko do 14 sierpnia.

Na temat wykopalisk pisaliśmy tu: https://www.eska.pl/lomza/co-kryje-sie-pod-ziemia-starego-rynku-w-lomzy-czy-to-stary-ratusz-audio-aa-H6kr-Y91E-QLPB.html

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.