Do Łomży przyjedzie kino samochodowe! Na ekranie światowe produkcje

2020-06-29 23:56 mżet
kino samochodowe
Autor: pixabay.com

Wakacyjne niedziele upłyną w Łomży pod znakiem światowego kina- już 5 lipca nad Narwią ruszy Letnie Kino Plenerowe. W lipcu seanse będziemy oglądać w samochodach, a w sierpniu, jeżeli pozwolą na to warunki epidemiczne, będzie to kino na leżakach.

Kinomani mogą zacierać ręce-już w najbliższą niedzielę w Łomży ruszy coś, czego nad Narwią jeszcze nigdy nie było. Przeniesiemy się do złotych lat Ameryki i wzorem tamtego okresu, w naszym mieście wystartuje letnie kino samochodowe.

Seanse kina samochodowego będą odbywały się w lipcowe niedziele o godz. 21:30 na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1. Obsługa będzie wskazywała miejsce do zaparkowania pojazdu zgodnie z zasadą pierwszeństwa obecności na terenie realizacji wydarzenia, na który wjazd będzie możliwy 45 minut przed rozpoczęciem seansu. Odbiór dźwięku przewidziany jest wyłącznie drogą radiową, dlatego uczestnicy powinni wyposażyć swoje pojazdy w sprawny radioodbiornik o zakresie fal od 86 do 107 - czytamy na stronie Ratusza.

Najbliższy seans ruszy już 5 lipca, a samochodowe kino zainauguruje włoska produkcja pt. "Oni". Pokazy będą odbywały się w każdą niedzielę: o  21:30 w lipcu i punktualnie o 21:00 w sierpniu. 

Hiszpańska produkcja to zaledwie przedsmak wakacyjnych filmowych wrażeń przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  W tym roku Łomżanie zapoznają się także z produkcjami z odległych zakątków globu, takich jak Japonia. Poniżej prezentujemy lipcowy rozkład filmowej jazdy:


5 lipca, godz. 21:30 - "ONI"
kat. wiekowa 18+
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Występują: Toni Servillo, Kasia Smutniak, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci
Kraj produkcji: Włochy

12 lipca, godz. 21:30 - "BÓL I BLASK"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Występują: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia
Kraj produkcji: Hiszpania
Rok produkcji: 2019
Gatunek: dramat

19 lipca, godz. 21:30 – "I ZNOWU ZGRZESZYLIŚMY, DOBRY BOŻE"
kat. wiekowa 15+
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Występują: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Kraj produkcji: Francja

26 lipca, godz. 21:30 - "CHCE SIĘ ŻYĆ"
kat. wiekowa 12+
Reżyseria: Maciej Migas
Występują: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak, Ireneusz Czop, Paulina Gałązka, Marta Malikowska, Adam Woronowicz
Kraj produkcji: Polska

Jak informują władze miasta możliwe, że w sierpniu w Łomży ruszy już tradycyjna forma letniego kina "pod chmurką". Wtedy mieszkańcy Łomży spotykaliby się punktualnie o 21:00 przy Domku Pastora w Łomży.