Konferencja Radnych z Klubu PiS

i

Autor: eww Konferencja Radnych z Klubu PiS

Białostoccy radni PiS bronią dobrego imienia Jana Pawła II. O ofiarach ani słowa

2023-03-15 16:16

Konferencja radnych miejskich z klubu PiS zaczęła się nietypowo, bo od zagrania ''Barki''. Później radny Klimaszewski zarzucał środowiskom lewicowym działania ''antypolskie'' i ''antykościelne''. Z kolei radna Agnieszka Małgorzata Rzeszewska powiedziała, że ''to ogromna niegodziwość podważać autorytet jednego z największych Polaków''. O potrzebie wyjaśnienia całej sprawy, nie padło ani słowo.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali specjalny apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

- My, jako radni Prawa i Sprawiedliwości pokazujemy swoją twarz, jesteśmy wrażliwy na ten temat i chcemy wystąpić ze stanowczym apelem. Trudno milczeć wobec tego typu oszczerstw na świętą osobę Jana Pawła II . Milczenie, czy też bierność jest w zasadzie akceptacją tego zła - powiedział radny Zbigniew Klimaszewski.

Radny Klimaszewski nie pierwszy raz staje po stronie kościelnych hierarchów. Na sesjach rady miasta wielokrotnie bronił m.in Henryka Gulbinowicza i Leszka Sławoja Głódzia, gdy radni głosowali nad odebraniem honorowego obywatelstwa tym osobom.

Radni PiS zapowiadają, że w kwietniu chcą zorganizować w Białymstoku marsz w obronie Jana Pawła II.

- Będziemy starali się organizować marsze w obronie dobrego imienia Jana Pawła. Na całym świecie jest autorytetem. Musimy Jana Pawła II obronić i będziemy robić wszystko żeby dobre imię papieża było zachowane - dodała Katarzyna Ancipiuk z Prawa i Sprawiedliwości.

To reakcja białostockich radnych po publikacji reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" z cyklu "Bielmo" w TVN24. Reportaż porusza temat tuszowania pedofilii w Kościele, kiedy to Karol Wojtyła był jeszcze metropolitą krakowskim.

Apel radych z klubu PiS

i

Autor: EWW Apel radych z klubu PiS

Episkopat zapowiedział powołanie zespołu, który zajmie się przestępstwami popełnianymi przez duchownych. 

Źródło: Białostoccy radni PiS bronią dobrego imienia Jana Pawła II. O ofiarach ani słowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE