Bezdotykowa dezynfecja rąk- w Łomży już wkrótce na każdym kroku

2020-05-20 14:24 od a do z
Dezynfekcja rąk
Autor: Aga Zakrzewska

To nie będą bankomaty, ani parkometry- choć wyglądem całkiem podobne. Władze Łomży planują zakup urządzeń do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Mają pojawić się w wielu miejscach Łomży. Gdzie dokładnie staną? Sprawdź na ESKA.PL ŁOMŻA

Docelowo, w mieście ma pojawić się 25 takich urządzeń. Jednak o tym, czy na pewno dojdzie do zakupów automatów, najpierw zdecydują miejscy radni. Prezydent złożył już do nich wniosek o przesunięcie z budżetu środków na ten cel. Potrzebne jest 50 tysięcy złotych. Na najbliższej sesji radni zajmą się tym tematem.

Maszyny staną więc w bardzo popularnych i często uczęszczanych przez Łomżan miejscach. Jednak oprócz wspomnianych przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego lokalizacji, maszyny mogą też pojawić się w okolicach szkół i na dworcu autobusowym. Korzystanie z nich będzie całkowicie bezpłatne, a znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki

Na automaty do bezdotykowej dezynfekcji, decyduje się coraz więcej miast Polski. Teraz tym tropem chce pójść także Łomża. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Pandemia koronawirusa powoduje, że musimy mierzyć się z nową rzeczywistością w kwestiach higienicznych i zdrowotnych. To kolejne z podejmowanych przez nas działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Gdzie w Łomży pojawią się maszyny Clean&Go? Posłuchajcie o planowanych lokalizacjach w naszym mieście.

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży mówi gdzie pojawią się automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk
Tak będą wyglądać automaty do bezdotykowej dezynfekcji w Łomży
Autor: UM Łomża Tak będą wyglądać automaty do bezdotykowej dezynfekcji w Łomży

Maszyny staną więc w bardzo popularnych i często uczęszczanych przez Łomżan miejscach. Jednak oprócz wspomnianych przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego lokalizacji, maszyny mogą też pojawić się w okolicach szkół i na dworcu autobusowym. Korzystanie z nich będzie całkowicie bezpłatne, a znajdujący się w urządzeniach płyn będzie rozpylany w postaci mgiełki.