Będzie ładniej, bezpieczniej i bardziej zielono. Miasto planuje przebudowę terenu przy łomżyńskim dworcu

i

Autor: fot. UM Łomża

REMONTY

"Będzie ładniej, bezpieczniej i bardziej zielono". Miasto planuje przebudowę terenu przy łomżyńskim dworcu

2023-04-25 15:47

Władze miasta chcą przebudować teren w pobliżu łomżyńskiego dworca autobusowego. Mają tam powstać nowe alejki, ścieżka rowerowa i pojawić się nasadzenia zieleni. Szczegóły poniżej.

"Będzie ładniej, bezpieczniej i bardziej zielono" - zapowiadają władze Łomży. Chodzi o teren w pobliżu łomżyńskiego dworca autobusowego u zbiegu ulic Sikorskiego i Alei Legionów. Władze miasta chcą przebudować to miejsce jeszcze przed wakacjami.

Co nowego pojawi się w pobliżu dworca?

W planach jest budowa nowych alejek i ścieżki rowerowej. Mają też pojawić się nowe nasadzenia zieleni - drzewka, krzewy i byliny.

Swoją stylistyką mają one nawiązywać do "zielonego przystanku", który powstanie w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Miejsce to stanie się bardziej przyjazne przyrodzie, a także znacząco poprawi się jego efekt wizualny – przekazuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Prezydent Łomży skierował do radnych wniosek w sprawie wprowadzenia do budżetu miasta nowego zadania inwestycyjnego. 262 tysiące złotych mają zostać przesunięte z bieżącego utrzymania dróg. Natomiast modernizacją, o ile zgodzą się na to radni, przed wakacjami zajmie się MPGKiM.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE