Szukasz pomysłu na majówkę? ZWiK zaprasza mieszkańców na wycieczkę rowerową ze Stoków do Łagiewnik

2021-04-14 14:09
dolina łódki
Autor: ZWiK

Na wiosenną aurę będzie trzeba jeszcze poczekać, ale już teraz można zaplanować, co będziemy robić, gdy wreszcie przyjdzie. Łódzki Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaprasza łodzian - i nie tylko - na bardzo ciekawą wycieczkę rowerową. Trasa przejazdu ma 12 kilometrów, zaś po drodze nie zabraknie atrakcji.

Jakie atrakcje czekają na nas podczas 12 km odcinka?

Po drodze można ugasić pragnienie wodą z trzech głębinowych ujęć - - zachęca Miłosz Wika rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. - Można też zobaczyć doliny trzech łódzkich rzek: Łódki, Bzury i Łagiewniczanki. Woda ze studni głębinowych: na Stokach (ul. Zbocze/Giewont), na ulicy Wycieczkowej (parking) i przy klasztorze w Łagiewnikach nadaje się do bezpośredniego spożycia. To jedyne w mieście publiczne zdroje, z których można napić się wody głębinowej. Jest bogata w minerały. Przy studniach umieszczone są tablice informacyjne. Znajdziemy tam dokładną lokalizację studni - z ich opisem. Najlepiej spróbować wody z każdego z ujęć, porównać smak, napełnić bidon i udać się rowerem w dalszą drogę.

Podczas przemierzania blisko 12-kilometrowej trasy zobaczymy unikalną - bo w niewielkim stopniu przekształconą przez człowieka - dolinę rzeki Łódki, przecinamy też dolinę rzeki Bzury, która w tej okolicy ma swoje źródła. Trasę z przejazdu rowerem szlaku „Trzech studni głębinowych i trzech rzek” możecie zobaczyć zanim ruszycie w drogę na Facebooku Łódzka Woda Najlepsza.

Raport z Anteny 14.04
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE