Zmiany w rozkładach jazdy MPK

2020-04-01 18:50
zmiany w MPK
Autor: arch. MPK Łódź

Więcej połączeń do zakładów przemysłowych, rezerwowe autobusy przygotowane, by rozładować tłok w godzinach szczytu. MPK stara się dopasować do centralnych wytycznych ograniczających liczbę pasażerów w jednym pojeździe.

Od 1 kwietnia będzie więcej kursów do zakładów przemysłowych przez al. Ofiar Terroryzmu – zapowiada rzecznik ZDiT Tomasz Andrzejewski. - Chcemy w ten sposób rozładować ruch na najbardziej obleganych trasach, zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. Nowe kursy linii 72B oznaczone zostaną na rozkładach i wyświetlaczach w pojazdach.

Ponadto od 1 kwietnia zmieni się rozkłady jazdy linii 10A, 10B, 96C, H i W. Linia 10A otrzyma dodatkowe kursy w godzinach 5-6, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsc i nie narażać pasażerów już jadących z Olechowa na tłok w pojazdach. Rozkład linii H dopasowany zostanie do zmian pracy w Hydro. Powstanie również rezerwa autobusowa, która w razie potrzeby pojedzie jako drugi autobus za rozkładowym pojazdem.

ZDiT zapewnia, że stale monitoruje sytuację w autobusach i tramwajach oraz zwiększa liczbę kursów, dopasowując rozkłady do zmian w zakładach pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE