MPK Łódź

i

Autor: arch. MPK Łódź

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze policji będą kontrolować łodzian!

2020-03-26 22:30

Kontrola ilości osób w autobusach i tramwajach. Ogłoszone ograniczenia w swobodzie poruszania się skłoniły władze Łodzi i MPK do zmian w działaniu komunikacji miejskiej.

Rzadsze kursy, ale większa pojemność pojazdów. Ogłoszone ograniczenia w swobodzie poruszania się skłoniły władze Łodzi i MPK do zmian w działaniu komunikacji miejskiej.

Jak przekazała nam Agnieszka Magnuszewska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dwukrotnie zwiększyła się liczba kursów zatem na drzwiach autobusów i tramwajów pojawiły się informacje ile osób może podróżować danym pojazdem. Należy pamiętać, że w każdym pojeździe może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących. W transporcie miejskim nie można stać. 

Prezes MPK zwrócił się do policji z prośbą o wsparcie w egzekwowaniu limitów pasażerów ustanowionych przez rząd. Jak będą wyglądały działania prowadzone przez funkcjonariuszy? Tłumaczy Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

-Funkcjonariusze policji mogą jedynie egzekwować prawo. Kierujący autobusem czy też tramwajem jest przedstawicielem przedsiębiorstwa transportowego i to na tej osobie spoczywa troska o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i podjęcie reakcji gdy dojdzie do przekroczenia przepisów prawa. Obowiązek spoczywa tez na przełożonych takiej osoby - informuje. 


Intensywność kontroli ma być największa w strefach przemysłowych, takich jak Dąbrowa, Teofilów czy Nowy Józefów.

Prezydent Hanna Zdanowska zwróciła się do Komendanta Miejskiego Policji z propozycją przekazania środków z budżetu miasta w związku ze zwiększoną ilością zadań jakie prowadzą policjanci na terenie miasta.