Zmiany na A1. Kierowcy mogą korzystać z nowej jezdni z trzema pasami ruchu

2021-11-19 12:28
A2
Autor: Pixabay.com

Od piątku kierowcy mogą korzystać z nowej trzypasmowej jezdni autostrady A1 na odcinku Piotrków Trybunalski - Tuszyn w woj. łódzkim. Oznacza to, że od Piotrkowa Tryb. aż do Gdańska kierowcy mają do dyspozycji całą szerokość jezdni.

To drugi odcinek powstającej w woj. łódzkim autostrady A1, na którym zakończyły się główne prace i kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie. Na początku listopada oddano do użytku 7-kilometrowy fragment między Radomskiem a granicą woj. śląskiego.

W piątek ok. godz. 10 udostępniono do ruchu kolejny, tym razem 12-kilometrowy fragment nowej wschodniej jezdni, w kierunku Łodzi. To odcinek między węzłami Piotrków Tryb. Zach i Tuszyn, za którego powstanie odpowiedzialne jest konsorcjum firm Budimex-Strabag.

- To 12 kilometrów pełnowymiarowej autostrady, która łączy się z wcześniej oddanym do ruchu odcinkiem A1 w stronę Gdańska – wyjaśnił dyrektor kontraktu Grzegorz Zbierański z firmy Budimex.

Oznacza to, że od Piotrkowa aż do Gdańska kierowcy mają już do dyspozycji całą szerokość jezdni.

- Do węzła Tuszyn po trzy pasy ruchu, dalej dwa pasy. Ruch w przeciwnym kierunku (na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski - PAP) nadal będzie odbywał się po dwóch pasach ruchu. Na dwóch pozostałych będą bowiem prowadzone prace związane m.in. z przygotowaniem docelowego oznakowania poziomego, naprawą barier energochłonnych i uzupełnieniem ekranów akustycznych – wyjaśnił rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Maciej Zalewski.

Dodał, że mimo całej szerokości jezdni, na autostradzie – ze względu na trwającą nadal budowę - obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Na drugiej jezdni (w kierunku Częstochowy i Katowic) maksymalna prędkość to 70 km/h.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE