Kończy sie generalny remont kamienic przy Tuwima 33 i 35.

i

Autor: mat.UMŁ

Zmiana nie do poznania. Rewitalizacja przy ul.Tuwima 33 i 35 dobiega końca

2020-06-24 20:38

W centrum Łodzi powstała oaza zieleni. Oba obiekty przeszły kompleksowy remont obejmujący m.in. wymianę stropów oraz podwyższenie budynków.

Zakres prac był szeroki: została rozbudowana oficyna , odnowiono fasady i dobudowano poddasze. Zaplanowano tu pracownie artystyczne, sale warsztatowe, punkt Pracy Socjalnej i Dom Dziennego Pobytu. Seniorzy będą mogli korzystać z rehabilitacji i atrakcyjnych zajęć.
Obok powstał zielony skwer i plac zabaw, który będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Właśnie trwają ostatnie nasadzenia i prace ogrodnicze.

Kończy sie generalny remont kamienic przy Tuwima 33 i 35.

i

Autor: mat.UMŁ

Dach budynku Domu Dziennego Pobytu w podwórku przy ul. Tuwima 33 pokryty będzie mchem i rozchodnikiem. Zielony dach stworzy unikalny mikroklimat. W stropodachach kamienicy zamontowane zostaną budki dla jerzyków. W budynku powstało jedenaście komfortowych i w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, a w ramach dodatkowej funkcji społecznej powstanie mieszkanie chronione dla osób z pieczy zastępczej.

Kończy sie generalny remont kamienic przy Tuwima 33 i 35.

i

Autor: mat.UMŁ

- Dowodem na to, że rewitalizacja jest dla wszystkich jest to, co się dzieje tu w tym miejscu. Oddamy do użytkowania pracownie dla artystów, lokale dla łódzkich przedsiębiorców i mieszkania komunalne. Odnawiamy, przebudowujemy budynki, ale również tworzymy nowe miejsca do spędzania wolnego czasu. To zielone podwórka, na których będziemy mogli spotkać się z sąsiadami, znajomymi, albo po prostu przeczytać książkę na ławce. Mam nadzieję, że to będą takie nasze wspólne miejsca. Miejsca spotkań, rozmów i odpoczynku - mówi prezydent miasta Łodzi. Hanna Zdanowska.
Wartość inwestycji przy ulicy Tuwima 33 i 35 to 15 726 471,15 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE