Wpadli na kradzieży katalizatorów. Szajka z Łodzi w końcu zatrzymana. Grozi im 5 lat więzienia

2022-12-09 15:10
Wpadli na kradzieży katalizatorów. Szajka z Łodzi w końcu zatrzymana. Grozi im 5 lat więzienia
Autor: mat. policji

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów samochodowych. 30-latek i jego 5 lat młodszy kompan wpadli, kiedy akurat odjeżdżali z osiedla z łupami. Grozi im do 5 lat więzienia.

- Funkcjonariusze z komend wojewódzkiej i miejskiej policji w Łodzi od pewnego czasu prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży katalizatorów samochodowych. W tym celu policjanci patrolowali osiedlowe uliczki i miejsca parkowania pojazdów na dużych osiedlach mieszkaniowych - mówi nadkom. Marcin Fiedukowicz z łódzkiej policji. - Jak wynikało ze zgłoszeń mieszkańców, to właśnie w tych rejonach sprawcy działając pod osłoną nocy wycinali katalizatory z samochodów. W nocy z 6 na 7 grudnia 2022 roku policjanci pełniący służbę w nieoznakowanych radiowozach na terenie dzielnicy Widzew zauważyli opla astrę, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Pojazd kluczył między uliczkami osiedlowymi, co nie uszło uwadze mundurowych.

Policjanci skontrowali podejrzane auto. W bagażniku znaleźli dwa katalizatory, chwilę wcześniej wycięte z samochodów. Oprócz tego zestaw narzędzi i akcesoriów ułatwiających przestępczy proceder.

Wpadli na kradzieży katalizatorów. Szajka z Łodzi w końcu zatrzymana. Grozi im 5 lat więzienia
Autor: mat. policji

- Zatrzymani mężczyźni w wieku 25 i 30 lat byli uprzednio notowani za podobne czyny. Usłyszeli zarzuty przestępstwa kradzieży, za co grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalania, czy przestępczy duet nie ma na swoim koncie więcej podobnych kradzieży - dodaje nadkom. Marcin Fiedukowicz.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE