Wypadek w miejscowości Teodory w powiecie łaskim

i

Autor: OSP Łask Wypadek w miejscowości Teodory w powiecie łaskim

Na drogach

Zima wróciła do Łodzi. Trudne warunki na drogach w całym regionie

2023-03-28 10:13

Zima wróciła do Łodzi. We wtorek od rana w woj. łódzkim pada śnieg, a miejscami opady są bardzo intensywne. Na drogach w całym regionie panują trudne warunki – doszło już do kilku wypadków. W woj. łódzkim obowiązuje ostrzeżenie pogodowe przed przymrozkami powodującymi oblodzenie i silnym wiatrem.

Wtorek (28 marca) przywitał mieszkańców regionu łódzkiego powrotem zimy. W całym województwie od rana pada śnieg. Opady śniegu, niskie temperatury i silny wiatr powodują, że na drogach panują trudne warunki do jazdy. Niektóre drogi pokryte były rano warstwą śniegu, a widoczność miejscami utrudniały intensywne opady.

- Intensywniejsze opady śniegu były w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Burza śnieżna przeszła w okolicach zbiornika Jeziorsko nad drogą krajową nr 83 na zachodnich krańcach regionu - poinformował dyżurny ruchu łódzkiego oddziału GDDKiA Jacek Plisiecki. - Mimo miejscami obfitych opadów wszystkie drogi krajowe w województwie łódzkim są przejezdne. Pracuje sprzęt do odśnieżania.

Sprzęt do odśnieżania miał wyjechać też na ulice Łodzi, jednak ze względu na poprawę warunków pogodowych wyjazd pługoposypywarek został wstrzymany.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Od rana w woj. łódzkim doszło już bowiem do kilku wypadków. Po godz. 8 auto osobowe uderzyło w bariery ochronne na drodze ekspresowej S8 między węzłem Zduńska Wola a węzłem Łask. Nie ma informacji o ofiarach i rannych. Zablokowany był prawy pas ruchu w miejscowości Krzewy Gorządek. Obecnie droga jest już przejezdna.

Do groźnego wypadku doszło też na drodze między Zduńską Wolą a Kromolinem Starym, gdzie po godz. 7 zderzyły się dwa samochody osobowe. Z informacji przekazanych przez Radio Łódź wynika, że kierująca citroenem kobieta podczas mijania się z ciężarówką zjechała na pobocze i wpadła w poślizg – prowadzony przez nią samochód zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z jadącą z przeciwka toyotą. W wyniku uderzenia citroen wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Dwie jadące citroenem kobiety trafiły do szpitala. Kierująca toyotą kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Trudne warunki panują również na drogach powiatu łaskiego, gdzie od rana doszło do kilku wypadków - m.in. w Czestkowie (dwie osoby poszkodowane), Teodorach (dwie osoby poszkodowane), Ostrowie, Łasku oraz na trasie S8 w okolicach Bilewa.

Z uwagi na kolizje i wypadki w wielu miejscowościach naszego powiatu ruch jest utrudniony bądź ograniczony - ostrzega asp. szt. Katarzyna Staśkowska z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. - Ponadto w miejscowości Gorczyn (gmina Łask) kierowcy samochodów ciężarowych mogą mieć problemy z jazdą ze względu na nachylenie terenu.

Do opadów śniegu dojdzie wkrótce też silny wiatr i lokalne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w woj. łódzkim. Synoptycy przewidują, że w całym regionie będzie wiał północno-zachodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/godz, a w porywach nawet do 75 km/godz. Lokalnie mogą też wystąpić słabe burze. Alert pogodowy obowiązuje w całym woj. łódzkim we wtorek (28 marca) od godz. 11 do godz. 19.

Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE