Łódź

Zielony pasaż połączy ulicę Włókienniczą z Piotrkowską. Koniec prac już wkrótce

2024-05-15 14:18

Ulica Włókiennicza w Łodzi zostanie przedłużona aż do ul. Piotrkowskiej. Połączy je zielony pasaż, który już niebawem zostanie udostępniony mieszkańcom. Na placu budowy trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe na pasażu, który połączy ul. Włókienniczą i Piotrkowską. Pasaż prowadzi przez podwórza kamienic przy ul. Piotrkowskiej 22 i przy ul. Wschodniej 45.

Dzięki porozumieniu pomiędzy miastem a spółką będącą właścicielem posesji przy ul. Piotrkowskiej 22, prywatny właściciel rozebrał mur oddzielający jego nieruchomość od miejskiej kamienicy przy ul. Wschodniej 45, a miasto postawiło w jego miejscu ogrodzenie z furtką. Furtka będzie otwarta w godz. 6:00–23:00. W tych samych godzinach otwarty będzie wstęp na obie posesje od strony ul. Piotrkowskiej i ul. Wschodniej. Likwidacja muru umożliwi łodzianom i turystom swobodne przejście z ul. Piotrkowskiej na zrewitalizowaną ul. Włókienniczą.

Na nowym pasażu pojawiło się 12 zielonych rabat. Ponadto na podwórzu przed posesją przy ul. Wschodniej 45 posadzono cztery graby, bluszcz pospolity, irgę, runiankę, tawułkę, kosmatkę, zawilce i turzycę stożkowatą.

Maja Rutkowski pokazała trzy suknie ślubne! A to jeszcze nie koniec! Która ładniejsza?