Zerwane dachy i podtopienia. W Łódzkiem przeszły gwałtowne burze z gradobiciem!

2020-06-26 16:06
Gwałtowne burze z gradobiciem w Łódzkiem
Autor: mat.KP PSP Sieradz

We wszystkich powiatach strażacy usuwają skutki żywiołu. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Sieradza.

- Do tej pory odnotowaliśmy kilkanaście zgłoszeń. Strażacy wciąż usuwają skutki żywiołu, który przeszedł nad regionem. Burze z gradobiciem i ulewne deszcze spowodowały poważne szkody. Interwencje są w prawie każdym powiecie województwa łódzkiego. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie sieradzkim. Tam gradobicie dało się mieszkańcom we znaki i są spore szkody. W miejscowości Przedłęcze jest osiem zastępów straży pożarnej. Są uszkodzone dachy i strażacy zabezpieczają budynki przed dalszym uszkodzeniem - mówi rzecznik Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

W Przedłęczu są uszkodzone 3 dachy mieszkalne. W jednym z budynków jest powalona ściana szczytowa poddasza i ok. 50 % przekrycia dachu. W miejscowości Braszewice gradobicie poważnie zniszczyło dach pokryty eternitem.
Strażacy w Łódzkiem wciąż są w podwyższonej gotowości. Meteorolodzy prognozują w całym województwie występowanie burz z opadami od 20 do 30 mm. Prędkość wiatru w porywach osiągnąć może nawet 90 km/h.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE