szczepienia dzieci

i

Autor: Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi

Ze szczepieniami ułatwione przyjęcia do miejskich przedszkoli

2020-05-13 15:50

Dzieci ze szczepieniami będą premiowane w przyjęciu do łódzkich przedszkoli. Podczas rekrutacji otrzymają dodatkowe 20 punktów. Taką uchwałę jednogłośnie podjęli miejscy radni.

Radni wszystkich opcji politycznych byli zgodni, że promocja szczepień wymaga jednomyślności. Teraz zmieniło się również orzecznictwo sądowe i pod względem prawnym uchwała nie powinna być już podważana - zauważa przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. - Prawnie jest akceptowalne, że premiuje się te dzieci, które mają szczepienia, ponieważ nie stoi to w kolizji z prawem dzieci do uczęszczania do przedszkoli.

Akcja jest inicjatywą Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, która zebrała podpisy pod projektem obywatelskim premiującym szczepione dzieci. Komitet Obywatelski powołany spośród członków Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi zgłosił taki wniosek w lutym. W marcu zbierane były podpisy – projekt poparło ponad 1300 mieszkańców Łodzi. - Poprzez tę inicjatywę chcemy promować szczepienia w społeczeństwie - podkreśla dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi i dodaje, że spadek liczby szczepień może skutkować epidemią chorób zakaźnych takich jak odra, gruźlica czy polio.

Nowe zasady rekrutacji w łódzkich przedszkolach będą obowiązywały od naboru w roku 2021. Premie punktowe obejmą również dzieci, które nie mogą być poddane szczepieniu z przyczyn zdrowotnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE