Lekcje online w Łodzi

i

Autor: K Baryga

Zdalne nauczanie w Łodzi. Jak to będzie wyglądać?

2020-03-25 22:43

To wyzwanie dla wszystkich łódzkich szkół. Od dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem MEN zdalne nauczanie jest obowiązkowe. Zgodnie z zapisami dokumentu dotyczy ono uczniów szkół wszystkich szczebli z wyjątkiem klas I - III i przedszkolaków. Jak będzie wyglądało nauczanie zdalne na tym etapie edukacji?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od dzisiaj zdalne nauczanie jest obowiązkowe. Jak to będzie wyglądać w Łodzi? 95% uczniów ma możliwość uczestniczenia w lekcjach online informuje Małgorzata Moskwa Wodnicka - wiceprezydent Łodzi.

- W przypadku pięciu procentów uczniów będziemy diagnozować czy są to osoby, które nie mają dostępu do narzędzi w postaci komputera czy telefonu z internetem. Za organizację zajęć odpowiedzialny jest dyrektor danej placówki. W szkołach podstawowych i  ponadpodstawowych nauczyciele przede wszystkim będą komunikować się z rodzicami ale również z uczniami za pośrednictwem e- dziennika czyli librusa lub poczty elektronicznej - dodaje.

Zdalne nauczanie dotyczy uczniów szkół wszystkich szczebli z wyjątkiem klas I - III szkół podstawowych i przedszkolaków.