lodowe pływanie na Fali

i

Autor: GM

Zawody w lodowym pływaniu w Aquaparku Fala

2022-11-19 20:31

Takiej imprezy pływackiej w Łodzi jeszcze nie było. Ekstremalni zawodnicy z całego kraju ścigali się w wodzie o temperaturze 5-6 stopni. Najwytrwalsi startowali na dystansie jednego kilometra.

Lodowata woda im niestraszna. 150 zawodników z całego kraju przyjechało do Łodzi, by rywalizować w zimowym pływaniu na basenie zewnętrznym Aquaparku Fala. W zawodach brali udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Pani Anna przyjechała z Poznania, by aktywnie spędzić dzień. – W zimnej wodzie pływam dopiero drugi sezon. Daje mi to mnóstwo satysfakcji, pozwala zresetować głowę i zgromadzić mnóstwo endorfin. Rywalizacja mnie nie interesuje, chcę po prostu pokonać własne słabości.

Pływanie w zimnej wodzie może być prawdziwą pasją -mówi Marcin z drużyny Dzikie Morsy. – Polecam każdemu, kto morsuje i kto nie morsuje. Wśród naszych znajomych są osoby, które pływają w lodowatej wodzie, ale nie morsowały, teraz zdecydowały się pomorsować i są zadowolone.

 W zawodach można było wystartować na kilku dystansach: 25m, 50m, 100m, 200m, a nawet 1 kilometr metrów. Starty odbywały się indywidualnie  i w sztafetach. Kibice mogli obserwować zawody bezpłatnie, po wejściu do tzw. strefy zimnej, znajdującej się przy basenie zewnętrznym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE