Zaprojektuj wraz z Otylią Jędrzejczak grę planszową o bezpieczeństwie nad wodą

2020-11-20 18:01 GM
gra z Otylią Jędrzejczak
Autor: mat. fundacji Otylii Jędrzejczak

Jak bezpiecznie wypoczywać nad otwartymi akwenami, zarówno zimą, jak i latem? O czym należy pamiętać, wchodząc do wody czy też ślizgając się po lodzie. Znakomita pływaczka Otylia Jędrzejczak przygotowuje grę planszową w postaci poradnika. Do udziału w projekcie zachęca też uczniów z łódzkich szkół.

Gra, podobnie jak cały projekt, nazywa się „Zero jest OK”. Zero oznacza liczbę utonięć - wyjaśnia pomysłodawczyni Otylia Jędrzejczak. - Statystyki utonięć są zatrważające. W ostatnie wakacje utonęło w kraju ponad 250 osób. W ubiegłym roku liczba utonięć przekroczyła 450.

Gra edukacyjna uczyć będzie bezpiecznego zachowania nad wodą. - Skupiamy się na respektowaniu znaków ostrzegawczych, na przewidywaniu niebezpiecznych sytuacji. My nie uczymy pierwszej pomocy, bo od tego jest bardzo wiele innych realizowanych w Polsce wspaniałych projektów. Skupiamy się na prewencji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczymy rodziców, by wiedzieli, jak postępować z dziećmi nad akwenem wodnym.

Jak podkreśla wybitna polska pływaczka, jest bardzo ważne, by świadomość bezpieczeństwa nad wodą wzrosła, bo wiele badań pokazuje, że pomimo tego, iż co roku dużo się o tym mówi, to ta świadomość jest bardzo mała. Prawie każdy Polak myśli, że umie dobrze pływać, a to nie jest prawda – dodaje Otylia.

Zasady konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.zerojestok.pl