Akcja Zapal światełko

i

Autor: organizatorzy akcji Zapal światełko

Zapal światełko w oknie na znak solidarności z rodzinami ofiar pandemii

2020-03-27 13:18

Przed nami symboliczna akcja organizowana przez łódzkich społeczników. Apelują oni, by w niedzielę zapalić światełka w oknach mieszkań.

Sytuacja na świecie i liczba ofiar koronawirusa poraża - mówi organizator akcji Przemek Ledzian. - - Dlatego bądźmy razem, ku pamięci ofiar pandemii. Zapalmy symboliczne światełka w oknach naszych mieszkań, a zdjęcie wstawmy na wydarzenie na fb. W ten sposób oddamy hołd tym, którzy odeszli, a jednocześnie połączymy się z tymi, którzy walczą.

Akcja ma się odbyć w niedzielę 29.03.2020 o godz 21.30. Organizatorzy zachęcają też, by zdjęcia światełek wstawić na wydarzenie na fb, by pokazać, że jesteśmy razem. Apelują również o udostępnianie informacji w mediach społecznościowych. 

Jak piszą organizatorzy, jako społeczeństwo pokazaliśmy w tych najtrudniejszych chwilach naszą niezwykłą solidarność z ludźmi w potrzebie. Piękne akcje wzajemnej pomocy dodają sił potrzebującym, jak i spełnienie darczyńcom. Wielu jest cichych bohaterów, którzy służą nam każdego dnia. Nade wszystko, to pracownicy służby zdrowia chroniący nasze zdrowie i narażający własne życie.

Więcej informacji na stronie https://facebook.com/events/s/badzmy-razem-29032020-godz-21-/216602039673521/?ti=cl&__mref=mb