Marcin W. brutalnie zabił dwie osoby i uciekł! Niedawno wyszedł ze szpitala psychiatrycznego

i

Autor: KWP Poznań

Kryminalne

Podwójne zabójstwo w Wielkopolsce. Marcin W. był leczony w pabianickim zakładzie psychiatrycznym

2023-04-01 15:27

Po wyjściu z zakładu psychiatrycznego zamordował dwie osoby. Następnie sam zgłosił się na komendę. Policja podejrzewa, że przestępstwa mogą mieć związek z przeszłością Marcina W.

Podwójna zbrodnia, której dopuścił się 24-letni Marcin W., wstrząsnęła całym krajem.

Do pierwszego zabójstwa miało dojść 29 marca. Wtedy strażacy natrafili na zwłoki 22-latka, które znajdywały się w spalonym mieszkaniu w miejscowości Muchocin. Jednak obrażenia wskazywały na zabójstwo. Sprawca miał jeszcze ukraść samochód zmarłego.

Powiadomienie o drugiej zbrodni policja otrzymała tego samego dnia. W miejscowości Międzychód znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Policja połączyła ze sobą oba wydarzenia i wytypowała podejrzanego.

W czwartek wieczorem mężczyzna sam zgłosił się na komendę, a dzień później w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszał zarzuty. Do wszystkiego się przyznał i zdecydowano się go zatrzymać w areszcie.

Sprawa zabójstw może być powiązana z przeszłością Marcina W. W 2019 r. za nękanie, naruszenie miru domowego, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy został zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. 

Jak informuje portal epa.info, mężczyzna przebywał w szpitalu w Pabianicach. Wypuszczono go dopiero 2022 roku. Jedna z zamordowanych osób to brat nękanej przez zatrzymanego kobiety.

– Jego najbliżsi twierdzą, że po opuszczeniu zakładu zażywał odpowiednie lekarstwa przez pół roku, a później przestał – informacje podane przez TVN24, przekazuje epainfo.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE