Muzeum Sztuki

i

Autor: mat. Muzeum Sztuki

Zamknięte, ale wciąż działa. Twórcze warsztaty online w łódzkim Muzeum Sztuki

2020-12-09 13:47

Wystarczą takie rekwizyty, jak mąka, skarpetki czy kartka papieru, by uczestniczyć w twórczych warsztatach prowadzonych przez łódzkie Muzeum Sztuki. Placówka proponuje indywidualne i grupowe zajęcia online.

Wymogi faktycznie są niewielkie. Trzeba mieć urządzenie z internetem i parę warsztatowych  drobiazgów, które przydadzą się w procesie twórczym – wylicza Leszek Karczewski z Muzeum Sztuki w Łodzi. – Korzystamy z tych produktów i artykułów, które znajdziemy w każdym domu, w kuchni czy w szafie.

Uczestnicy warsztatów zaglądają też do sal wystawowych. Kamera online pokazuje dzieła sztuki, z komentarzem eksperta.

Wśród przykładowych tematów zajęć wymienić można harce z geometrią, abstrakcyjne zwierzęta czy zabawy z przestrzenią, w oparciu o rzeźby Katarzyny Kobro. Warsztaty mają oswajać dzieci i młodzież ze sztuką współczesną poprzez angażowanie ich w proces twórczy.

Warsztaty ze sztuką online  to również propozycja dla rodziców, którym wyczerpują się pomysły zabaw z dziećmi. A więcej informacji o warsztatach  znajdziemy na stronach Muzeum Sztuki w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE