Spadkowa w Łodzi

i

Autor: NK

Zamiast ulicy jest bajoro! Tak wygląda Spadkowa w Łodzi! [ZDJĘCIA]

2020-06-24 17:09

Od wielu lat w tym miejscu mieszkańcy i Dom Pomocy Społecznej walczą o drogę. Zamiast ulicy mają krzywe płyty chodnikowe.

O budowę drogi w tym miejscu mieszkańcy walczą od lat. W pobliżu znajduje się również Dom Pomocy Społecznej. Urzędnicy od dawna obiecywali remont w tym miejscu. Ulica Spadkowa to około kilometr drogi gruntowej. Nie ma tam jezdni, są krzywe płyty, brak odpływów i dziury. Osoby starsze mają ogromny problem by pokonać kawałek tej drogi by dostać się do domu lub na działkę. Podobnie jest z kierowcami, trzeba tam jeździć slalomem i bardzo wolno by nie uszkodzić pojazdu.

- Od wielu lat walczymy o drogę, nawet pogotowie miało tu problem z dojazdem, bo trudno tutaj o dojazd do pobliskich domków. W mieście obiecywano nam, że droga powstanie, niestety nic się nie zmieniło - mówi Janina Kowalik, która ma w tym miejscu działkę.

- Tutaj się nie jeździ, w tym miejscu należałoby lewitować, można sobie uszkodzić felgi, koła, służby ratunkowe maja tu problem z dojazdem, od wielu lat prosimy by zająć się tą drogą, bez skutku - mówi kierowca Mateusz Duszyński.

Jak sprawę tłumaczy Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi?

- W najbliższych latach nie planujemy w tym miejscu budowy drogi, nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego,  jeśli deszcze ustaną będziemy oczyszczać ten teren, będziemy prowadzić prace naprawcze polegające na wyrównaniu tej ulicy. Na takie prace mieszkańcy mogą liczyć dwa razy w roku - poinformował Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Spadkowa w Łodzi

i

Autor: NK
Spadkowa w Łodzi

i

Autor: NK
Spadkowa w Łodzi

i

Autor: NK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE