Zamiast do koszyczka płacą kartą! W łódzkim kościele działa e-taca!

2020-03-08 17:53 Nella Krysztofowicz
Etaca w kościele
Autor: Eska

W kościele Jezuitów można dać na ofiarę kartą. To na razie opcja testowa.

Elektroniczna taca pojawiła się tuż przy głównym wejściu do kościoła. W pierwszym miesiącu działania urządzenia datki przekazane będą na tworzoną przez jezuitów szkołę podstawową. W kolejnym datki przekazane będą na utrzymanie kościoła.

To pierwszy kościół w Łodzi, który zdecydował się na takie nowoczesne i kontrowersyjne rozwiązanie.

- To odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi. Teraz coraz częściej korzysta się tylko z transakcji bezgotówkowych. Kościół ma być powszechny, w związku z tym nasz kościół wyszedł naprzeciw współczesnemu człowiekowi, który posługuje się kartą i właśnie w ten sposób może złożyć ofiarę - mówi Nadia Zawi z parafii jezuitów w Łodzi.

- Dla mnie to szokujące, do kościoła chodzą zazwyczaj starsze osoby, a kto ze starszych osób korzysta z karty? Moim zdaniem w ten sposób ksiądz liczy na większe datki, ale to tylko moja prywatna opinia - powiedziała Ewa Pyrkiewicz mieszkanka Łodzi.

- Ja uważam, że jeśli tak jest wygodniej, to dlaczego nie, nie mam nic przeciwko - mówił Tomasz Markowski łodzianin.

Możliwe, że wkrótce kartą zapłacimy też w kancelarii zamawiając np. mszę w intencji bliskich.

Elektroniczna taca w łódzkim kościele już działa. Posłuchajcie materiału naszej reporterki:
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE