policja

i

Autor: Pexels

wiadomości

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są poszkodowani!

2024-03-03 16:31

W niedzielę nad ranem, 3 marca, na autostradzie A4 w rejonie zjazdów do miejscowości Nossen i Wilsdruff (Saksonia) wydarzył się groźny wypadek. Jak informują media, rannych zostało dziewięcioro pasażerów zielonego mini busa marki Mercedes Sprinter na polskich numerach rejestracyjnych.

Wypadek polskiego busa w Niemczech

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 marca, na autostradzie A4 w rejonie zjazdów do miejscowości Nossen i Wilsdruff. 42-leni kierowca Mercedesa ok. godz. 4.05 nad ranem wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki. W wyniku tego kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem, kilkukrotnie uderzył w barierkę, po czym pojazd przewrócił się i zatrzymał na prawym pasie.

Wypadek w Niemczech. Pasażerowie busa ranni

"W sumie dziewięcioro pasażerów mercedesa zostało rannych, trzech z nich poważnie. Autostrada w kierunku Drezna musiała zostać całkowicie zamknięta w godzinach od 4.15 do 6.15 ze względu na prowadzone działania ratownicze i prace porządkowe" - poinformował rzecznik policji.

Polski bus uległ całkowitemu zniszczeniu. Szkody materialne, powstałe w wyniku tego wypadku, oszacowano na około 45 tysięcy euro - podała policja, podkreślając, że badana jest wersja zaśnięcia kierowcy.

Jak podkreślił portal dziennika "Bild", w ostatnich miesiącach na drodze A4 - kluczowej autostradzie biegnącej przez Saksonię - miał miejsce groźny wypadek miały już miejsce inne poważne wypadki.

"Wybudowana na przełomie tysiącleci autostrada jest całkowicie wyeksploatowana: asfalt się kruszy, beton pęka, barierki są zużyte. Wymieniać trzeba wszystko, od 2021 roku rośnie tam ilość prac budowlanych, a wraz z nimi liczba wypadków. Jest dużo placów budowy, i taki stan będzie trwał latami. Skutek to niebezpieczne miejsca, poważne wypadki" - podkreślił "Bild".

Ceny polskiej wódki w Niemczech
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?