Wygrany sparing ŁKS w Turcji. Łodzianie pokonali austriacką Admirę Wacker [ZDJĘCIA]

2023-01-26 11:16

Piłkarze ŁKS-u mają za sobą pierwszy sparing w Turcji. W środę (25 stycznia) łodzianie pokonali austriacką Admirę Wacker 2:1. Bramki dla ŁKS-u strzelili Nelson Balongo i Maciej Dąbrowski. Kolejny mecz podopieczni trenera Moskala rozegrają w sobotę, a ich przeciwnikiem będzie Worskła Połtawa z Ukrainy.

Piłkarze ŁKS-u przygotowują się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w tureckim Side. W środę podopieczni trenera Moskala rozegrali pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów, a ich przeciwnikiem była austriacka Admira Wacker. Łodzianie wygrali 2:1, a o wyniku meczu zdecydowały stałe fragmenty gry. W 43. minucie meczu Nelson Balongo wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Szelidze i łodzianie schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. 11 minut po zmianie stron to Austriacy otrzymali rzut karny, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Melih Ibrahimoglu, doprowadzając do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do łodzian – w 67. minucie po rzucie rożnym do bramki Austriaków trafił Maciej Dąbrowski.

ŁKS Łódź – FC Admira Wacker Mödling 2:1 (1:0)

Bramki:

1:0 Nelson Balongo (43 – rzut karny)

1:1 Melih Ibrahimoglu (56 – rzut karny)

2:1 Maciej Dąbrowski (67)

ŁKS (do 63. minuty): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas, Vladyslav Okhronchuk, Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Szeliga, Michał Trąbka, Nelson Balongo

ŁKS (od 63. minuty): Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Milan Spremo, Bartosz Biel, Damian Nowacki, Dawid Kort, Kelechukwu Ibe-Torti, Stipe Jurić, Piotr Janczukowicz

Kolejny sprawdzian czeka piłkarzy ŁKS w sobotę (28 stycznia). W swoim drugim meczu sparingowym w Turcji łodzianie zmierzą się z ukraińską Worską Połtawa. Zgrupowanie zakończy spotkanie z rumuńskim AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, które zaplanowano na 3 lutego.

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają