Władze łódzkich uczelni zalecają studentom z akademików powrót do rodzinnych domów! [AUDIO]

2020-03-11 14:53
Politechnika Łódzka
Autor: Politechnika Łódzka

Odwołane zajęcia to nie jedyny sposób na zapobieganie koronawirusa. Władze Uniwersytetu i Politechniki Łódzkiej apelują także, aby studenci mieszkający w akademikach jak najszybciej się z nich wymeldowali i wrócili do swoich domów na czas dwutygodniowej kwarantanny.​

Zalecenie jest takie, aby wszyscy wrócili do swoich domów i nie kontaktowali się z innymi osobami. W każdym miasteczku akademickim powstanie specjalna strefa na ewentualne odizolowanie chorego studenta mówi Paweł Śpiechowicz - rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego.

Władze Politechniki Łódzkiej przekazały oficjalny komunikat:

"W sytuacji rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, Politechnika Łódzka podjęła działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wzrostu zachorowań.

Rektor Politechniki Łódzkiej wydał zarządzenie informujące o zawieszeniu od czwartku 12 marca do 14 kwietnia włącznie wszystkich zajęć prowadzonych na uczelni w bezpośrednim kontakcie osób, na wszystkich trybach i formach studiów. Zawieszenie nie dotyczy zajęć prowadzonych w formie zdalnego kształcenia.

Do działań prewencyjnych należy także zalecenie wyjazdu do domów rodzinnych studentom zakwaterowanym w akademikach oraz wstrzymanie nowych zakwaterowań w domach studenckich. Obowiązuje również zakaz odwiedzin w domach studenckich przez osoby z zewnątrz.

Nie odbędą się zaplanowane w tym czasie w uczelni konferencje i wszelkie inne wydarzenia. Wstrzymane są wszystkie służbowe podróże zagraniczne oraz krajowe pracowników, doktorantów i studentów, jak również przyjazdy gości zagranicznych.

Nie będzie funkcjonowała Zatoka Sportu PŁ. Biblioteka PŁ, będzie działała tylko w zakresie usług elektronicznych i dostępu do baz danych, natomiast nie będzie można korzystać z wypożyczenia na miejscu oraz z czytelni."

Władze Uniwersytetu i Politechniki Łódzkiej podjęły decyzję aby uczelnie były zamknięte aż do 14 kwietnia. Cały czas trwają rozmowy rektorów w jaki sposób studenci będą mogli odrobić zajęcia.


W Akademii Sztuk Pięknych i na Uniwersytecie Medycznym zajęcia są odwołane do 25 marca. Oprócz placówek oświaty zamknięte są także kina, teatry, muzea i filharmonie.

Posłuchajcie materiału reporterki Eski - Kingi Barygi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE