Wirtualne, bezpłatne biuro pośrednictwa pracy

2020-05-14 12:51
wirtualne biuro pośrednictwa pracy
Autor: Pixabay.com, Kaboompics

Jest praca dla tych, którzy stracili zatrudnienie z powodu epidemii koronawirusa. Na facebooku powstała grupa zrzeszająca zarówno bezrobotnych, jak i pracodawców. Zapisało się już 700 osób.

Grupę znajdziemy na facebooku z hasztagiem Jestpraca. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny -mówi jeden z pomysłodawców Robert Gondzia z Business Support Solution. -Każde z napływających zgłoszeń jest weryfikowane tak, aby połączyć pracodawców i osoby poszukujące nowego zatrudnienia.

Ofert pracy nie brakuje, a propozycje dotyczą różnych sektorów gospodarki: pracy w firmach produkcyjnych, magazynach, a także w rachunkowości, kadrach i płacach, finansach, IT, administracji i doradztwie.

Prowadzący grupę proponują bezpłatną pomoc w zgromadzeniu dokumentów rekrutacyjnych, doradzają również, jak przygotować się do rozmowy o pracę. #Jestpraca – to grupa stworzona przez spółki związane z łódzką firmą Pelion.

Komisja Europejska szacuje wzrost bezrobocia w Polsce do poziomu 7,5 procent, natomiast Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że w tym roku bez pracy będzie w naszym kraju co dziesiąta osoba czynna zawodowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE