Wielkie derby Łodzi. Liderki okazały się lepsze w tym widowiskowym meczu

Autor: Facebook ŁKS Commercecon Łódź

2023-03-29 12:37

Oczy fanów siatkówki były skierowane na Łódź. Wszystko za sprawą derbów rozgrywanych między ŁKS-em Commercecon a Grotem Budowlani. Mecz był pełen ciekawych akcji i nagłych zwrotów.

Za nami derby Łodzi w siatkówkę kobiet. Zmierzyły się ze sobą zespoły ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Podobnie jak w ich pierwszym spotkaniu lepszy okazał się być zespół ŁKS-u. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki zapewniły sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.

Już od początku spotkania to ŁKS pokazywał czemu jest liderem i jednym z czołowych zespołów na świecie. Budowlanym problem sprawiała zagrywka rywalek. Przez większość początku meczu ełkaesianki prowadziły pięcioma punktami. Ta przewaga lekko stopniała pod koniec, ale nie na tyle zmienić ostateczny rezultat seta, który skończył się wynikiem 24:26 dla ŁKS-u.

W drugiej części sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Przewaga liderek tabeli od samego początku, ale tym razem już nie dały sobie zagrozić w końcówce i utrzymały przewagę do samego końca wygrywając 18:25. Trzeci set był przeciwieństwem poprzednich. To siatkarki Budowlanych zdobyły na początku przewagę. Potrafiły ją utrzymać dzięki czemu wygrały 25:20.

Wygrany set Budowlanych zniweczył plany ŁKS-u. Jednak mimo straty powróciły w czwartej części wysoko ją wygrywając 14:25. W ostatecznym rozrachunku wygrały 1:3 w setach.