Inwestycje

Więcej zieleni w centrum Łodzi. Jak zmieni się otoczenie Stajni Jednorożców?

2023-03-31 15:16

Mniej betonu, więcej zieleni. Władze Łodzi planują zazielenić najbliższe otoczenie przystanku Centrum. W okolicach popularnej Stajni Jednorożców mogą pojawić się kwietne rabaty, trawniki, zielone pnącza i drzewa. W efekcie łodzianie zyskają 2000 mkw. dodatkowej zieleni w centrum miasta.

Władze Łodzi postanowiły rozprawić się z „betonozą” w ścisłym centrum miasta. W pobliżu kolorowego pawilonu, w którym mieści się centrum przesiadkowe – zwanego przez mieszkańców Stajnią Jednorożców – ma pojawić się więcej zieleni. Miasto przymierza się do posadzenia w tym miejscu różnego rodzaju roślin w formie kwietnych rabat, trawników, zielonych pnączy i drzew (w tym niektórych w donicach).

- Na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z trasą W–Z brak zieleni jest bardzo odczuwalny - podkreśla Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii. - Jest to jednocześnie trudny teren z mnóstwem sieci podziemnych, z wieloma obostrzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu, no i nie zapominajmy, że to de facto betonowy strop tunelu, którym jeżdżą auta. Ale podejmujemy to wyzwanie i zamierzamy zazielenić również ten teren.

Zieleń ma pojawić się na narożniku skrzyżowania w pobliżu hotelu Hampton by Hilton, przed domem handlowym Central oraz w miejscach pomiędzy jezdniami i torowiskami. Łącznie miasto planuje zazielenić teren o powierzchni 2 tys. mkw.

- Projekt chcemy przygotować zarówno we współpracy z mieszkańcami, jak i środowiskiem architektów - mówi Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska. - Do włączenia się w zielone zmiany zachęcamy także firmy i potencjalnych sponsorów.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE