Wandale atakują! MPK Łódź alarmuje: tyko w kwietniu i maju zdewastowali kilkanaście pojazdów! [ZDJĘCIA]

2021-05-24 13:03
dewastacje w mpk
Autor: MPK Łódź

Wandale atakują. Za cel wzięli sobie pojazdy komunikacji miejskiej. Wybijają szyby w tramwajach i autobusach, urywają lusterka, kopią w karoserię. Łódzkie MPK alarmuje, że ostatnio wzrosła liczba tego rodzaju aktów wandalizmu. W samym tylko kwietniu i maju zdewastowanych zostało kilkanaście pojazdów MPK i 20 wiat przystankowych.

- Do dewastacji wiat dochodzi zwykle nocą, natomiast niszczenie pojazdów często ma miejsce w biały dzień – przyznaje Piotr Wasiak z MPK.

To wszystko odbija się niestety na pasażerach i ich komforcie.

- Takie akty wandalizmu wymuszają opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej - zaznacza Wasiak. - Zniszczony pojazd musi się zatrzymać, zwykle też zjeżdża do zajezdni. Nim podstawimy nowy pojazd, muszą pojawić się opóźnienia.

Gdy w pojeździe dochodzi do aktu wandalizmu, pracownicy MPK mają najczęściej związane ręce. Mówią o tym otwarcie.

- Kierujący pojazdem w takich przypadkach może tylko zadzwonić do centrali i zgłosić awanturę – przyznaje motorniczy Tomasz Kucharski. - Zatrzymuję wagon, przyjeżdżają odpowiednie służby i to one zajmują się całą sytuacją. Ja nie mogę interweniować. W tym czasie sprawca zwykle oddala się z miejsca zdarzenia.

Często takie zdarzenia są rejestrowane przez monitoring, ale maseczki utrudniają identyfikację sprawców. Czy uda się wreszcie położyć kres pladze wandalizmu w MPK?

Raport z anteny 24.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE