Widzew chce powrócić na zwycięskie tory. Co nas czeka w meczu Widzew Łódź – Warta Poznań?

Autor: widzew.com

Widzew - Jagiellonia 2:0. Udany sparing łodzian

2023-03-26 15:31

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali w niedzielnym meczu sparingowym występującą również w ekstraklasie Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0).

Gole dla łodzian zdobyli Juliusz Letniowski w 56. minucie i Filip Zawadzki w 68. minucie.

Mecz był zamknięty dla kibiców i dziennikarzy. Rozegrano go w ośrodku sportowym w Sochocinie k. Płońska.

Widzew odniósł zwycięstwo mimo braku kilku piłkarzy. Trener Janusz Niedźwiedź nie mógł skorzystać m.in. z Łotysza Andrejsa Cyganiksa i Słowaka Henricha Ravasa przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji, a także z leczących urazy Portugalczyka Fabio Nunesa i Chorwata Mato Milosa. W Łodzi zostali również Hiszpan Jordi Sanchez i Mateusz Żyro.

Szansę na grę od pierwszej minuty otrzymali między innymi: Jakub Wrąbel, Jakub Sypek, Łukasz Zjawiński, Austriak Martin Kreuzriegler i Bułgar Bożidar Czorbadżijski. W Jagiellonii z podstawowych zawodników nie było Portugalczyka Nene i Czecha Tomasa Prikryla.

Widzew w tabeli ekstraklasy Widzew zajmuje szóste miejsce, a Jagiellonia jest czternasta. Po reprezentacyjnej przerwie, w następną niedzielę w 26. kolejce drużyna z Łodzi zagra na wyjeździe z Cracovią, a białostoczanie w poniedziałek zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.