Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Pixabay

Wczoraj polski, a dziś matematyka. Egzamin ósmoklasisty 2022 w Łodzi

2022-05-25 8:51

Ósmoklasiści w całej Polsce, również w Łodzi, zmierzą się na egzaminie z "królową nauk". Jakie emocje mieli przed wejściem do szkoły?

Egzamin ósmoklasisty wystartował w całej Polsce. W Łodzi podchodzi do niego około 6300 uczniów, z czego 100 Ukraińców. Ósmoklasiści zmierzyli się wczoraj z polskim, dziś sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z matematyki. Jakie emocje i nastroje mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Łodzi przed przekroczeniem progu placówki?

No emocje są różnorakie... Mam nadzieję, że będzie conajmniej tak łatwo, jak było wczoraj na polskim - mówił jeden z uczniów.

Dobrze się czuję z geometrii, natomiast gorzej w potęgach i ułamkach, więc może być naprawdę różnie - dodała jego koleżanka z klasy.

Zobaczymy co będzie. Na pewno damy z siebie wszystko - podsumowuje ósmoklasista.

Jutro uczniowie zmierzą się z wybranym przez siebie nowożytnym językiem obcym (najczęściej wskazywano angielski). Wyniki egzaminów będą znane pierwszego lipca. To od nich i od ocen na świadectwie zależy czy ósmoklasiści dostaną się do preferowanych przez nich szkół ponadpodstawowych.