Wczoraj polski, a dziś matematyka. Egzamin ósmoklasisty 2022 w Łodzi

2022-05-25 8:51
Egzamin ósmoklasisty
Autor: Pixabay

Ósmoklasiści w całej Polsce, również w Łodzi, zmierzą się na egzaminie z "królową nauk". Jakie emocje mieli przed wejściem do szkoły?

Egzamin ósmoklasisty wystartował w całej Polsce. W Łodzi podchodzi do niego około 6300 uczniów, z czego 100 Ukraińców. Ósmoklasiści zmierzyli się wczoraj z polskim, dziś sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z matematyki. Jakie emocje i nastroje mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Łodzi przed przekroczeniem progu placówki?

No emocje są różnorakie... Mam nadzieję, że będzie conajmniej tak łatwo, jak było wczoraj na polskim - mówił jeden z uczniów.

Dobrze się czuję z geometrii, natomiast gorzej w potęgach i ułamkach, więc może być naprawdę różnie - dodała jego koleżanka z klasy.

Zobaczymy co będzie. Na pewno damy z siebie wszystko - podsumowuje ósmoklasista.

Jutro uczniowie zmierzą się z wybranym przez siebie nowożytnym językiem obcym (najczęściej wskazywano angielski). Wyniki egzaminów będą znane pierwszego lipca. To od nich i od ocen na świadectwie zależy czy ósmoklasiści dostaną się do preferowanych przez nich szkół ponadpodstawowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE