Rodzina w kwarantannie

i

Autor: zdj. nadesłane

Walka z epidemią koronawirusa trwa, a jak radzą sobie rodzice i dzieci?

2020-04-09 13:38

Czwarty tydzień kwarantanny w polskich domach dobiega końca. Jak radzą sobie rodziny w polskich domach? Home office, lekcje zadawane przez nauczycieli. Czy rodzice z łatwością znajdują czas dla siebie? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Akcja #zostanwdomu trwa. O ile dorośli potrafią się zorganizować i znaleźć sobie zajęcie to z dziećmi może być problem. Po czasie nuda doskwiera każdemu. 

Marcin Kropat to ojciec Anieli, Tadeusza i Stasia. Jak sam mówi zdarzają się słabsze momenty, ale najważniejsze jest zorganizowanie.

- W naszym domu mamy żłobek, przedszkole i szkołę. Gdy Aniela odrabia lekcje chłopaki rozrabiają. Jest to czas, który możemy poświęcić dzieciom, pobawić się z nimi w kreatywny sposób - dodaje.

Ula Bartnik - Chodkowska to mama dwóch dziewczynek. Kornelia ma 8 lat, a Marcelina 6 lat. Obie mają zadawane karty pracy, które mają zrobić do określonej godziny. W tym wypadku najważniejsze jest zorganizowanie. Jeśli wyrobią się szybciej mają więcej czasu na zabawę.

- Staram się angażować dziewczyny w obowiązki domowe. Przesadzamy kwiaty, gotujemy i pieczemy, im się to podoba. Ostatnio moja młodsza córka powiedziała mi, że ten koronawirus ma jeden plus. Dzięki niemu możemy więcej czasu spędzać razem. Pomimo tego, że pracuję z domu jak większość Polaków to mogę skupić większą uwagę na córkach, a to ważne, szczególnie teraz, kiedy dorastają. Przy okazji wyjaśniam dzieciom, że w tym czasie, kiedy my zostajemy w domu, na pierwszej linii frontu z wirusem walczy cała służba medyczna - tłumaczy mama dziewczynek.

Pamiętajcie, że nie musimy na siłę szukać zajęć dla dzieci, zdaniem psychologów „nicnierobienie” jest cenne i mobilizuje do kreatywności. Jeśli jednak tej nudy będzie za dużo i dzieci same zaczną na nią narzekać to inspiracji można szukać na portalach społecznościowych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE