Pociąg PKP na dworcu w Zielonej Górze

i

Autor: Honorata Szkudlarek

PKP

Wakacyjny rozkład PKP Intercity. Obowiązywać będzie od 11 czerwca

2023-06-12 15:41

PKP poinformowało o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów. Chodzi dokładnie o wakacyjny rozkład, który zacznie obowiązywać 11 czerwca. Podróżni będą mieli do dyspozycji więcej pociągów nad morze, a od 22 czerwca wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Szczegóły w artykule.

Dobre informacje dla podróżujących PKP. Wkrótce ruszy wakacyjny rozkład jazdy

Już od 11 czerwca 2023 roku będziemy mogli skorzystać z wakacyjnego rozkładu jazdy pociągów.

PKP Intercity przygotowało 58 par pociągów do i z Trójmiasta. Pasażerowie z Warszawy będą mieć do dyspozycji 33 pary połączeń z Trójmiastem dziennie, czyli o siedem więcej niż przed wakacjami i trzy więcej, niż w analogicznym okresie przed rokiem. Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać też z 28 par połączeń do Krakowa, tj. o trzy więcej niż w ubiegłym roku.

Z kolei mieszkańcy Wielkopolski by dotrzeć do nadmorskich miejscowości takich jak Ustka, Kołobrzeg, Szczecin czy Trójmiasto będą mogli skorzystać łącznie z 28 połączeń na dobę.

PKP Intercity zapowiada, że mieszkańcy Krakowa łatwiej dojadą w góry. Dotychczasowe pociągi do Krynicy-Zdrój: IC Malinowski, TLK Małopolska oraz TLK Karpaty rozpoczną kursowanie od 15 czerwca. Z Krakowa do Ustki będzie kursował sezonowy pociąg TLK Jamno. Skład będzie wyjeżdżał z Krakowa w piątki, a wracać do stolicy Małopolski w niedziele. Po drodze zatrzyma się m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu.

Od 22 czerwca na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Podróżni z Warszawy będą mogli skorzystać z pociągu EIC Tatry oraz IC Karłowicz, jak również z kursujących w relacji Gdynia - Zakopane - Gdynia, składów TLK Karpaty i TLK Małopolska. Mieszkańcy Trójmiasta mogą wybrać jeszcze podróż składem IC Witkacy, który pojedzie przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź.Między Bydgoszczą a zimową stolicą Polski pasażerów będzie wozić pociąg IC Halny. Bezpośrednie połączenie z Zakopanem zyskają również mieszkańcy Pomorza Zachodniego. IC Podhalanin połączy Szczecin ze stolicą Tatr, zabierając po drodze pasażerów między innymi z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

PKP Intercity zastrzega jednocześnie, że podróżni jadący do zimowej stolicy Polski nie będą mogli jeszcze korzystać ze stacji Zakopane, a ze specjalnej stacji tymczasowej Spyrkówka. Wszystko ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków - Zakopane, które objęły remont torowiska na stacji Zakopane.

Wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy przyspieszą pociągi kursujące pomiędzy Warszawą a Radomiem. Sześć z 10 pociągów PKP Intercity osiągać będzie na tej trasie prędkość 160 km/h. Dzięki temu podróż będzie krótsza nawet o kilkanaście minut, a najkrótszy czas przejazdu między Radomiem a Warszawą Zachodnią wyniesie 54 minuty, to o 11 minut szybciej niż obecnie.

W wakacyjnym rozkładzie wrócą regularne połączenia kolejowe na trasie Warszawa - Białystok pociągami IC Narew oraz IC Pilecki, realizowane dotychczas zastępczą komunikacją autobusową.

Oto warszawski Hongkong. 1800 lokali w jednym bloku!

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE