Wakacje to dobry moment na adopcje psa i kota. To ciężki czas dla schronisk

2021-07-30 22:48
Poldek do adopcji
Autor: Schronisko Marmurowa

Wakacje "sprzyjają" bezmyślnemu porzucaniu czworonogów. Problem ten wraca co roku jak bumerang. W tym roku w schroniskowych boksach w Łodzi przybywa kotów.

Są przywiązywane w lesie, wypuszczane na pastwę losu na drogi, porzucane przed marketami w centrum miasta, zostawiane przed schroniskiem. Tak mieszkańcy Łodzi najczęściej porzucają psy i koty. W tym roku porzuconych psów nie jest więcej niż w ubiegłym. Szczęścia nie mają koty, które coraz częściej trafiają do schroniska. 

- Chcemy by wakacje nie kojarzyły się z porzuceniami. Chcielibyśmy by łodzianie właśnie w tym wolnym czasie adoptowali zwierzęta, odpowiedzialnie, bo wakacje to dobry moment na adopcje pupili. Jesteśmy wtedy częściej w domach, możemy poświęcić więcej czas czworonożnym pupilom - mówi Marta Olesińska dyrektor łódzkiego schroniska.

Schronisko przy ul. Marmurowej wciąż przyjmuje koce i specjalistyczną karmę dla psów i kotów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE