W zabytkowej willi znów będzie tętnić życie kulturalne dzielnicy. Kończy się generalny remont w Ośrodku Kultury Górna przy Siedleckiej w Łodzi

2020-02-05 17:36 Ela Piotrowska
remont w ośrodku Kultury Górna
Autor: Ela Piotrowska

Budynek jest po termomodernizacji, wszystkie sale są odnowione, jest już zamontowane nowe oświetlenie, a na potrzeby warsztatów zaadaptowano piwnicę.

Jak podkreśla wykonawca remontu Łukasz Jabłoński największym wyzwaniem były prace w piwnicach - Pomieszczenia były zawilgocone i trzeba je było osuszyć. W piwnicach zostały wykonane też nowe posadzki, wyremontowano ściany i sufity. Toalety są dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Powstanie również nowoczesna sala komputerowa a w niej 7 stanowisk wraz z oprogramowaniem systemowym, osprzętem i specjalistycznymi programami komputerowym dla osób niedosłyszących i słabowidzących.

W wyremontowanych przestrzeniach zaplanowano różnorodne aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą się tu też spotykać seniorzy.

Dyrektor Ośrodka Kultury „Górna”Agata Dawidowicz podkreśla, że w czasie remontu dom kultury działał prężnie m.in w swoich filiach na Olechowie i w Nowosolnej. Zajęcia , spotkania i warsztaty odbywały się też w łódzkich szkołach.


Teraz wszyscy czekają na powrót na Siedlecką. Wiedzą, że przed nimi nowe wyzwania i chcą jak najlepiej wykorzystać doskonale wyposażoną salę teatralną i przestrzeń wystawienniczą.


Wielkie otwarcie zaplanowano pod koniec marca, a inaugurującym wydarzeniem będzie NOC TEATRU czyli nocne warsztaty teatralne.