W tych miesiącach najbardziej opłaca się przejść na emeryturę! Świadczenie będzie wyższe o kilkaset złotych

i

Autor: pixabay

Emerytura

W tym miesiącu najbardziej opłaca się przejść na emeryturę! Świadczenie będzie wyższe o kilkaset złotych

2023-03-24 15:56

Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Nie wszyscy seniorzy wiedzą, że zakończenie pracy w odpowiednim momencie może zwiększyć wysokość świadczenia emerytalnego. Zobacz, na który miesiąc warto zaplanować przejście na upragniony odpoczynek.

Kiedy najlepiej przejść na emeryturę?

Luty to idealny moment na przejście na wyczekiwaną emeryturę. W lutym 2023 roku rekordowa liczba osób zdecydowała się zakończyć pracę. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, przed 1 marca wniosek do ZUS o przyznanie świadczenia emerytalnego złożyło 87 tys. osób. To o 25 tys. osób więcej niż w rok temu. 

Powodem kumulacji emerytów była bardzo wysoka waloryzacja, sięgająca 14,8 proc., a także korzystne tablice dalszego trwania życia, od których zależy wysokość świadczeń emerytalnych. Warto pamiętać, że emerytury są waloryzowane co kwartał, ale zazwyczaj pierwsza waloryzacja jest najkorzystniejsza.

O ile można zwiększyć swoją emeryturę?

Osoby, które wybrały właśnie ten miesiąc mogły liczyć na świadczenie wyższe nawet o 500 złotych w porównaniu z osobami, które zdecydowały się przejść na emeryturę na przykład w kwietniu. Przykład podaje portal Business Insider.

Osoba, która zgromadziła 500 tys. złotych kapitału emerytalnego, przechodząc na emeryturę w lutym otrzymała świadczenie w wysokości 2 900 zł, zaś w kwietniu wyniesie ono 2450 zł.

Express Biedrzyckiej: Ekonomista wskazał, kiedy emeryci dostrzegą, o co naprawdę chodzi z 14. emeryturą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE