Straż

i

Autor: hak, Radio Eska

W rzece Drzewiczka znaleziono ciało. To zaginiony 61-latek

2023-01-05 20:05

Przy brzegu rzeki Drzewiczki strażacy odnaleźli ciało zaginionego 61-letniego mężczyzny z okolic Opoczna (woj. łódzkie) - podał w czwartek rzecznik prasowy KW PSP mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności oraz przyczynę śmierci mężczyzny.

Strażacy pomagali policji w prowadzonych poszukiwaniach mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono we wtorek.

- Ciało poszukiwanego 61-latka zostało odnalezione przez strażaków przy brzegu rzeki Drzewiczki. Nie podejmowano reanimacji - przekazał Pawlak.

Mężczyzna mieszkający w gminie Drzewica niedaleko Opoczna (Łódzkie) wyszedł z domu 1 stycznia 2023 roku i do chwili zgłoszenia zaginięcia nie skontaktował się z najbliższymi.

- Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania 61-latka, ustalali okoliczności w jakich mężczyzna wyszedł z domu, przeczesywali pobliski teren - relacjonowała rzeczniczka opoczyńskiej policji asp. szt. Barbara Stępień.

- W czwartek po południu funkcjonariusze otrzymali informację, że nad brzegiem rzeki Drzewiczka, został odnaleziony porzucony rower. Jak się okazało należał on do zaginionego 61-latka. W tej sytuacji do pomocy w poszukiwaniach włączyli się strażacy z pięciu zastępów zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przy użyciu łodzi poszukiwali mężczyzny w rzece - opisywała akcję ratowniczą rzeczniczka.

- Niestety, około godziny 16 strażacy poinformowali o odnalezieniu ciała 61-latka - podała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE