Orientarium

i

Autor: Orientarium ZOO Łódź

Orientarium ZOO Łódź

W łódzkim Orientarium zamieszkał „jednorożec” !

2023-04-26 12:21

Do łódzkiego Orientarium ZOO Łódź zawitało nowe zwierzę. Mieszkańcem placówki został 12-letni oryks. Jak głoszą plotki, może być on pierwowzorem jednorożca. Skąd takie przypuszczenia? Dowiecie się z artykułu.

Nowe zwierzę Orientarium ZOO Łódź

W Orientarium Zoo Łódź zamieszkał oryks szablorogi z Serengeti Safari Park. Zwierzę ma 12 lat i jest bardzo spokojne. Aktualnie klimatyzuje się w nowym miejscu.

Znakiem rozpoznawczym tej antylopy są ogromne rogi, których długość może osiągać nawet 120 centrymetrów! Do tej pory w Orientarium mieszkały samice i samiec tego gatunku, który już wyruszył w podróż do innego ogrodu zoologicznego.

Oryks to wyjątkowy gatunek, który od 2000 roku, według Czerwonej Księgi Zwierząt, jest uznany za wymarły w naturalnych warunkach.

Czy oryks może być pierwowzorem jednorożca?

Jak przekazał Michał Gołędowski, kierownik działu edukacji w Orientarium ZOO Łódź,  oryks to zwierzę pustynne. Obserwującym je z daleka fatamorgana płatała figle i zamiast dwóch, widać było jeden okazały róg. Stąd właśnie przypuszczenia, że może być pierwowzorem jednorożca.

Strzelił kobiecie w brzuch

Majówka w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Przygotowano wiele wydarzeń

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE