W Łodzi złomiarze kradną żeliwne pokrywy włazów kanalizacyjnych i kratki z wpustów ulicznych!

i

Autor: mat.ZWiK Łódź

W Łodzi złomiarze kradną żeliwne kratki i pokrywy włazów kanalizacyjnych!

2022-04-12 18:24

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi alarmuje, że tylko w marcu i kwietniu skradziono aż 19 żeliwnych elementów. Otwarte studzienki to wielkie zagrożenie dla mieszkańców, bo o wypadek nietrudno.

Ostatnio w mieście nasiliły się przypadki kradzieży żeliwnych pokryw włazów kanalizacyjnych i krat wpustów ulicznych.

Otwarte studnie kanalizacyjne i wpusty stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Najechanie rowerem lub samochodem na otwarty wpust czy zapadnięcie się w otwartą studzienkę może skończyć się tragicznie. Apelujemy do właścicieli skupów złomu, żeby bacznie przyglądali się temu, co przyjmują. Za zakup kradzionych elementów infrastruktury kanalizacyjnej grożą wysokie kary, włącznie z karą grzywny i więzienia - mówi rzecznik łódzkich wodociągów Miłosz Wika.

Straż Miejska oraz łódzki ZWIK ostrzegają właścicieli skupów złomu przed przyjmowaniem żeliwa pochodzącego z kradzieży elementów miejskiej armatury kanalizacyjnej. Właścicielom skupu, którzy przyjmą skradziony towar grozi więzienie od 3 miesięcy do 5 lat. Złodzieje mogą odpowiadać nie tylko za kradzież miejskiego mienia, ale przede wszystkim za narażenie łodzian na utratę zdrowia i życia.

Straż Miejska w Łodzi zapowiada liczne kontrolowanie skupów złomu.

Wobec nasilenia się kradzieży żeliwnych elementów armatury kanalizacyjnej zwiększy się liczba kontroli punktów skupu złomu. Strażnicy będą sprawdzać dokumentację i elementy przyniesione do skupu - mówi Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi

W Łodzi złomiarze kradną żeliwne pokrywy włazów kanalizacyjnych i kratki z wpustów ulicznych!

i

Autor: mat.ZWiK Łódź

ZWIK apeluje również do pieszych, kierowców i rowerzystów by zwracali uwagę na otwarte wpusty uliczne i studnie kanalizacyjne. Pracownicy ZWIK natychmiast po zgłoszeniu takich przypadków uzupełniają ubytki. Jeśli ktoś z mieszkańców zauważy brak pokrywy kanalizacyjnej lub kratki na ulicznym wpuście powinien skontaktować się z Pogotowiem Kanalizacyjnym ZWIK pod bezpłatny numer telefonu 994 (czynny całą dobę), ze Strażą Miejską – tel. 986 lub z Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 42 638 49 49.

Jeśli ktoś jest świadkiem kradzieży powinien natychmiast zadzwonić na policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE