W Łodzi trwają przygotowania do uruchomienia masowych punktów szczepień

2021-04-07 23:51 Ela Piotrowska
W Łodzi trwają przygotowania do uruchomienia masowych punktów szczepień
Autor: mat.UMŁ

Zaplanowano cztery lokalizacje. To ogromne wyzwanie logistyczne, ale samorząd zapewnia, że da radę.

Wszędzie jest dobry dojazd, nie ma barier architektonicznych i bez problemu można zaparkować. W Łodzi samorząd zaproponował takie punkty w Hali Arena przy Al Unii, w Hali Sportowej przy Skorupki, w XXIII LO przy al. Piłsudskiego i w Bionanoparku, przy ul. Dubois . - Trzeba wszystko precyzyjnie zaplanować, żeby te szczepienia przebiegały w spokojnej atmosferze, żeby każdy czuł się bezpiecznie – mówi wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek .

Szczepienia w masowych punktach rozpoczną się drugiej połowie kwietnia. - Te masowe punkty łącznie będą miały od 14 do 21 zespołów szczepiennych, które tygodniowo będą wykonywały nawet do 30 000 szczepień – zapowiada wiceprezydent.

Od strony medycznej wszystko zabezpieczą pracownicy Miejskich Centrów Medycznych, ale równie ważna będzie pomoc wolontariuszy – Będą nas wspierać, tłumaczyć pacjentom jak wyglądają poszczególne etapy szczepień, będą kierować ruchem, pokazywać gdzie jest wejście, wyjście, gabinety. Przy tak masowych szczepieniach ważne są też takie prozaiczne rzeczy, jak na przykład poinformowanie gdzie jest toaleta - mówi Adam Wieczorek

W województwie łódzkim ma być co najmniej 48 masowych punktów szczepień.